Murat ÖZGÜR

Murat ÖZGÜR

Ortak
Yeminli Mali Müşavir

Murat ÖZGÜR, 1975 yılında Tokat’ta doğmuştur. 1992 yılında Ankara Maliye Meslek Lisesi’ni ve 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirmiştir.

Mesleki kariyerine Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde başlayan Murat, Maliye Bakanlığı’nda Vergi Denetmeni olarak 9 yıl süre ile enerji, inşaat, tekstil, otomotiv, gıda, imalat vb. sektörlerde faaliyet gösteren yerli ve yabancı sermayeli şirketler nezdinde vergi denetimi gerçekleştirmiştir.

2007 ila 2011 yılları arasında Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı’nda KDV, ÖTV ve Anlaşmalar Uygulama Müdürlüğü görevini yürüten Murat, Vergi Müfettişi olarak atandığı 2011 yılından 2013 yılına kadar Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nda Grup Başkan Yardımcısı, 2014 ila 2017 yıllarında ise Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Gelir İdaresi Daire Başkanı ve bir süre Maliye Bakanı Özel Kalem Müdürü olarak görev almıştır.

2017 yılında Vezin YMM A.Ş. Ankara ofisine katılan Murat, KDV ve ÖTV iadesi, tam tasdik ve danışmanlık hizmetlerinde uzmanlaşmış olup, vergi incelemelerinin yönetimi ve vergi uyuşmazlıklarının çözümü konularında da mükelleflere destek vermektedir.

Ekonomi, hukuk ve vergi alanlarında yayımlanmış makaleleri bulunan Murat ÖZGÜR, YMM ve SMMM Odaları ile Ticaret Odaları, Sendikalar ve STK’lar bünyesinde KDV Kanunu ve Uygulamaları başta olmak üzere çok sayıda konferans, seminer ve eğitim vermiştir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Murat ÖZGÜR, ingilizce bilmektedir.